No Widget Added

Please add some widget in Offcanvs Sidebar

Shopping cart

shape
shape

Hikayemiz

TEKLİFİMİZ

Sinemart Eğitim Süreci Nasıldır?

process 1 1
process icon 1 1

Herhangi Bir Kurs Seçin

Liderlik becerilerindeki standartlar, yenilikçi liderlik becerileri ve daha iyi öğrenme yerine optimum uzmanlığı bir araya getirir.

process arrow
process 1 2
process icon 1 2

Kursunuzu Satın Alın

Öğrencilerin yüksek kaliteli eğitime erişmelerini sağlayan yazarlık öğrenme programı sunuyoruz.

process arrow
process 1 3
process icon 1 3

Öğrenmeye Başla

Bu programlar çok çeşitli konuları kapsar ve bireysel öğrencilere göre özelleştirilebilir veya okullara dağıtılabilir.

process arrow

Bizim Hikayemiz

2011 yılının sonbaharında, sanat ve yazma dersleri vermek için farklı bakış açılarıyla oluşturulan oyuncu, yazar, senarist ve akademisyen beyin 

takımıyla Sinemart yolculuğuna başladı. Önce yazmanın büyülü dünyası ve Sinemart’la herkesi tanıştırmak için şehrin her yerine “Bizimle Yazar Mısın?” sloganlı afişler asıldı. Ankara’nın Tunalı Hilmi Caddesinde tişörtlerinde Sinemart sloganının bulunduğu tanıtım ekibi insanlara minik hediyeler ve el ilanları dağıtarak yazma eğitimine karşı merak uyandırıldı. Bu sürede yapılan müfredat, araştırma geliştirme çalışmalarının ardından 29 Ekim 2013’te Türkiye’nin ilk yazarlık okulu ünvanını taşıyan Sinemart, eğitimlerine başladı.

Yolculuk devam ederken beyin takımı öğrenci verimliliğini adım adım kontrol etti. Bunun için her zaman bilgi ve pratikliği güncel tuttular. Hatta o günlerden bugünlere daha iyi eğitim nasıl verilir mantığı ve öğrenmeyi kolaylaştırma yöntemleri öğrenciler tarafından çok sevildi. Kendi yazma yolculuklarında da kendilerini güncellemeyi ve geliştirmeyi öğrenerek devam ediyorlar. 

Zaman içerisinde okulun yaratıcı ekibine katılan eğitmenler ve öğrenciler sayesinde Sinemart Yazarlık Okulu heyecanını bugünlere taşıdı. İngilizce ve Türkçe verilen eğitimlerle anlatacak hikâyesi olanlar sınır tanımadı. Yazma deneyimi kazanmak için başka şehirlerden de okula geldiler.

 

Eğitim hızla devam ederken, öğrencilerin ürettikleri yazılar ve senaryolar artmaya başladı. Bu üretimlere karşılık beyin takımının yeni ivmesiyle 2014’te Sinemart Yayıncılık kuruldu. Eğitmen ve öğrencilerin desteğiyle oluşan, bugün de varlığını sürdüren takımın ilk işi basılı bir ürün çıkarmak oldu. Kültür, sanat ve edebiyatın nabzını tutan Kafasına Göre dergisi 2015 yılının Nisan ayında “Hayatın tüm renkleri” sloganıyla yayınlanmaya başlandı. Yıllar içerisinde başarısına başarı katan Kafasına Göre Dergi bugün tüm Türkiye’de Devlet kütüphanelerinde, gazete bayileri, zincir marketler ve kitabevlerinde satılmasının yanında 43 ülkede satışlarını sürdürüyor.

2020 yılında dünyayı etkisi alan pandemi ve ardından evde kalma süreçleri online eğitimlerimizi daha fazla seçeneklerle sunmasını sağladı. Amacı çevrimiçi derslerin de yüz yüze derslerde olduğu gibi dinamik kılmak ve sanal dünyaya insanları doğru bir şekilde adapte etmekti ve Sinemart bunu da kolayca başardı. Edinilen bu deneyimler pandemi sonrasında online öğrencilerin sayısı daha da arttı. Türkiye’nin ve dünyanın çeşitli ülkelerinden yazma eğitimi almak isteyenlerin odak noktası oldu. Bugün bu zor süreçler geride kalırken 2023 yılı itibariyle Sinemart, derslerinin birçoğunu online ve yüz yüze sürdürmeye devam ediyor. 

Sinemart Yazarlık Okulu yazma dersleriyle tanınsa da iş dünyasının zorlu koşulları karşısında güçlü durmak, iş hayatının kurallarını öğrenmek ve kariyerini farklı bir seviyeye taşımak isteyenlere İş İletişimi dersleri sunuyor. Kültür Bakanlığı, Belediyeler, Festival Ekipleri ve Sivil Toplum Kuruluşları ile yapılan çalışmaların yanı sıra, şirketlerin kendi ofislerinde de yaratıcı düşünce gelişimi ve daha fazlası için doğrudan şirket çalışanlarına eğitim veriliyor. Bir yandan da eğitimlerin daha fazla öğrenci ve öğretmende hayat bulması adına Özel ve MEB okullarında sık sık ücretsiz seminerler veriliyor. 

 

Bunların yanında Ankara’da bulunan Last Penny cafe ve Sinemart iş birliğiyle yazarlar, oyuncular ve sanatın her alanında tutkulu, heyecanlı insanları ağırlıyor; Ankara halkının ve öğrencilerin bu kişilerden beslenebileceği etkinliklerde buluşuluyor. Her ayın ikinci haftası sevilen bir yazarın kitabı okulun eğitmenleri tarafından okunup araştırılarak, isteyen herkesin katılımına açık keyifli bir kahvaltı eşliğinde ve açık fikirlilikle tartışılıyor. 

 

Eğitimlere başlamanın onuncu yılında herkesin alıştığı logosuna ufak dokunuşlarla yuvarlak görünüm vererek Sinemart’ın çok yönlülüğüne vurgu yapıldı. Ankara Kavaklıdere’de başladığı mütevazi yolculuğundan bu yana Türkiye’de 31 Dönemlik uzun bir yol kat etti ve şimdi Belçika’dan Chicago’ya kadar yüzlerce öğrenciye 12’den fazla kurs ve workshop eğitimleri sunmaya devam ediyor. Mayıs 2024 tarihinde ise yeni eğitim kurumu Çayyolu’nda geleceğe ve büyümeye güvenli bir adım attı. 

 

Kuruluşundan bugüne her öğrencisiyle birebir görüşmeler yaparak onlara okulun kapılarını açıyor. Aidiyeti kökten hissettiren, yazma felsefesini ve heyecanını asla kaybettirmeyen bir okul olarak önünde daha uzun yıllar var. 

Sinemart için farklı bakış açıları, yaratıcılıklar ve seslerin beraberliği okulu bugüne getiren ve adından hayranlıkla bahsettiren yegane bir durum. Cumhuriyetin 100. yılında 10 yaşını kutlayan Sinemart Yazarlık Okulu, Cumhuriyetle büyümeye ve bu hikâyeyi daha çok insana ulaştırmaya devam edecek.

 

İlk günden beri bizimle birlikte olan kurucumuz Yasin ÖKSÜZ’e göre Sinemart’ın başarısı öğrencilerin ve eğitmenlerin uyum ve heyecanlarının hiç bitmemesi. 

Yeter ki o ilk cümle kâğıda düşsün; şimdi sizin hikâyenizi duyalım ve hayallerimiz için yazalım… 

×

Merhaba ,

Bizim için bir sorunuz veya geri bildiriminiz mi var?

× WhatsApp