No Widget Added

Please add some widget in Offcanvs Sidebar

Shopping cart

shape
shape

Çocuklar İçin Yazarlık

Öğrenciler1 Görünümler94

Çocuklar İçin Yazarlık

  • Eğitmen admin
  • Kategori: Çocuklar İçin Yazarlık
  • Son Güncelleme 08 Haz, 2024
  • İnceleme
Kurs Hakkında

Çocukların hayal dünyasının sınırı yoktur. Onlar için kırmızı bir kamyon ne kadar gerçekse, tek boynuzlu at da o kadar gerçektir. Zengin düş gücü, onların yüksek zekâlarının bir göstergesidir. Havada gördüğü bulutu ejderhaya, basit bir dal parçasını kılıca çevirmeleri, ileride yapacakları parlak işlerin habercisidir.

Çocuklar için Yazarlık programı, 8-12 yaş grubu çocukların yaratıcı dünyalarına dâhil olur ve onlara bu sınırsız dünyada yol gösterir. Hayallerini yazıya dökmelerine yardımcı olur, yazma becerilerini geliştirir. Kendilerini en güzel şekilde ifade etmelerini sağlayarak özgüvenlerini geliştirir.

On altı haftalık başlangıç programı süresince bazen yazarak, bazen resim yaparak, bazen drama yöntemiyle yaratıcılıklarını zenginleştirirler. Programının sonunda çocuklar, hayallerini kâğıda dökmenin yanında hayata daha farklı gözlerle bakarak kendi ayakları üzerinde dururlar. Haftada iki saat boyunca bir anlatının nasıl yazıldığını en yaratıcı şekilde öğrenir ve kendi eserlerini ortaya çıkarmaya başlarlar.

Temel Düzey Programı’ndan mezun olan öğrenciler, İleri Düzey Programı’na katılmaya hak kazanırlar. On iki haftalık bu programda ise Türk ve Dünya Çocuk Edebiyatı’nın en güzel örnekleriyle beraber edebi türlerin nasıl yazıldığını öğrenirler. Bu sayede kendi eserlerini yazarak, geleceğin yazar adayları olurlar.

Ders İçeriği

Hayal Dünyasına Yolculuk

Hayal Gücünü Keşfetme

Kendini Tanımlama

Etrafını Tanıma ve Betimleme

Olaylar Hakkında Fikir Yürütme

Kendi Fikirlerini Üretme ve Bunları Sunma

Yazın Türleri Hakkında Fikir Edinme

Karakter Yaratma

Çatıyı Kurma

Yazım Aşaması

e9f1b6f2a976dd67d6db37d425cf13e3?s=96&d=mm&r=g

admin

11 Courses 3 Students
No Review Yet
No Review Yet
×

Merhaba ,

Bizim için bir sorunuz veya geri bildiriminiz mi var?

× WhatsApp