No Widget Added

Please add some widget in Offcanvs Sidebar

Shopping cart

shape
shape

Gençler İçin Yazarlık

Öğrenciler0 Görünümler92

Gençler İçin Yazarlık

  • Eğitmen admin
  • Kategori: Gençler İçin Yazarlık
  • Son Güncelleme 28 May, 2024
  • İnceleme
Kurs Hakkında

Çocukluktan yetişkinliğe geçilen dönem, belki de insan hayatı boyunca yaşanan en zor zamandır. Ruhen ve bedenen hızlı bir değişime giren genç, bir yandan hayata uyum sağlamaya çalışır, bir yandan da hayatın oma yüklediği sorumluluklara uymaya çalışır.

Tam bu noktada edebiyat ve yazma gençlerin kaçış noktası haline gelmektedir. Sinemart ailesi bu kaçışa bir yol göstermek için Gençler için Yazarlık programını başlattı. 12 – 17 yaş arası tüm gençlerin kendi seslerini, ideallerini bulmada onlara yardımcı olacak bu program, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşımaktadır. Yaratıcı yazarlık temellidir ve birebir ya da grupla alınabilmektedir.

On iki haftadan boyunca gençler, haftada üç saat boyunca hayatın bütün dertlerinden arınıp kendi seslerini Sinemart’ta yeniden yaratacaklar. Yazın türlerinin en özgün türlerine bakış atılarak başlayan dersler, yazma alıştırmaları ile devam etmektedir. Gençler, kendi dilinden anlayan bir eğitmenle edebiyatın gizli ormanına dalacak, iyi bir okur olmanın püf noktalarını öğrenecekler. Kendi yazar kimliklerini oluşturup, seslerini duyurmanın kendilerine özgü yolunu bulacaklar.

Eğer bu yazıyı okuyor, “işte bu benim!” diyorsan, aramıza hoş geldin!

Ders İçeriği

Yazar Kimliği Oluşturma

Yazın Türlerini Öğrenme

Dünya Edebiyatına Bakış

Türk Edebiyatına Bakış

Kurmacanın Öğelerini İnceleme

Anlatıda Çizgilere Dikkat Etme

e9f1b6f2a976dd67d6db37d425cf13e3?s=96&d=mm&r=g

admin

11 Courses 3 Students
No Review Yet
No Review Yet
×

Merhaba ,

Bizim için bir sorunuz veya geri bildiriminiz mi var?

× WhatsApp