No Widget Added

Please add some widget in Offcanvs Sidebar

Shopping cart

shape
shape

Yaratıcı Yazarlık

Öğrenciler0 Görünümler91

Yaratıcı Yazarlık

  • Eğitmen admin
  • Kategori: Yaratıcı Yazarlık
  • Son Güncelleme 28 May, 2024
  • İnceleme
Kurs Hakkında

Yazmak, bazen o ilk cümleyi kâğıdın üzerine bırakacak cesareti bulmakla başlar. O ilk cümleyi, ilk duyguyu, ilk izlenimi… İlk adım, bazen kendimizi unutup esrikliğine kapılıp gideceğimiz, bazen de içinde umutsuzca bocalayacağımız bir serüvene sürükler bizi. İlkler hep zordur. Çünkü yazmak; kendinizi tanımanın, içinizde yazılmak için bekleyen meseleleri bulmanın bir yoludur. Bu da ancak yazarak öğrenilir. Kısacık bir cümlenin aslında yüreğimizin ne kadar derinlerinden kopup geldiğini, bizden ne izler taşıdığını, onu hangi gerçeklerimizle ne güçlüklerle yüzleşerek tutup çıkardığımızı, biz biliriz yalnızca. Yine de yazarız. Umutsuzca ve umutla, korkuyla ve cesaretle, hayal kırıklığıyla ve sevinçle yazarız. Yeter ki o ilk cümle kâğıda düşsün, gerisi umutla serpilir…

Atölyemiz her yaştan ve yazıyla ilişkisi her düzeyden katılımcılarla bir araya geldiğimiz, yazma ve yaratma cesaretini paylaştığımız, kendi sesimizi bulduğumuz, yazma süreçlerini çözümlediğimiz ve yazının her türüyle ilgili kuramsal ve uygulamalı çalışmalar yaptığımız bir çalışma grubu. Bize dayatılanlarla yetinmemek, iletişim(sizlik) çağını sorgulamalarımızla aşabilmek, kendi sesimizi bulup kendi potansiyelimizi ortaya çıkartmak ve kendi iç dünyamızı sözcüklerin zengin dünyası ile keşfederek geliştirebilmek, okuduklarımızı bu bilinçle yorumlayabilmek için amacımız, edebiyatla ilgilenen, yazmak, yazılı anlatımını geliştirmek ve daha iyi okumak isteyen herkesin bu cesareti bulmasını sağlamak. Sinemart olarak, sizi diğer yazarlarla ve yazar adaylarıyla yazdıklarınızı paylaşmak ve bunun üzerine sizin kendi sesinizi oluşturmaya, kısacası potansiyelinizi gerçekleştirmenize yardımcı olmayı amaçlıyoruz.

Gelin siz de kendinize yepyeni bir ufuk açın. Birlikte yazalım, okuyalım, yaratalım, tartışalım. Kendi sınırlarımızı aşarak yazmanın o sağaltıcı gücünü keşfedelim. Kendimiz için yazalım, birbirimiz için yazalım. Kızdıklarımız, nefret ettiklerimiz, sevdiklerimiz, âşık olduklarımız, umutlarımız, unutmaya çalıştıklarımız, unutmak istemediklerimiz için, gerçeklerimiz için, hayallerimiz için yazalım… Bizimle yaratma cesaretinin peşine düşecek ve söyleyecek sözü olan herkesi bu sıra dışı deneyimi paylaşmak üzere aramıza katılmaya davet ediyoruz.

Ders İçeriği

Öykü İnceleme

Roman İnceleme

Anlatıcı Tipleri

Kurmacada Anlatım Olanakları

Anlatım Biçimleri

Metin Eleştirisi

Edebi Anlatı Türlerini Kullanmak

Atmosfer Yaratma

Kurmaca Dışı Metinlere Bakış

e9f1b6f2a976dd67d6db37d425cf13e3?s=96&d=mm&r=g

admin

11 Courses 3 Students
No Review Yet
No Review Yet
×

Merhaba ,

Bizim için bir sorunuz veya geri bildiriminiz mi var?

× WhatsApp